Domů / Doporučujeme / Hory Nízkých a Vysokých Tater. Zdolejte nejvyšší vrcholy Slovenska

Hory Nízkých a Vysokých Tater. Zdolejte nejvyšší vrcholy Slovenska

Slovensko je lákadlem pro mnohé turisty. Zejména ti, kteří milují pěší túry a výšlapy, tak si u našich sousedů přijdou na své. Pro Slovensko jsou typická hlavně dvě pohoří, a sice Vysoké a Nízké Tatry, které jsou plné vrcholů, jež jste možná ještě nezdolali. Pojďme si říct ty nejvyšší vrcholy Slovenska, poznejme nejvyšší hory Nízkých a Vysokých Tater, které se pro nás jistě stanou jakousi výzvou, a při další návštěvě našich sousedů se podíváme na okolní krajinu z jejich vrcholů.

Nejvyšší vrcholy Nízkých Tater

Nízké Tatry jsou jedním ze dvou pohoří, jež je chloubou Slovenska. Celá oblast je chráněna jako Národní park Nízké Tatry a většinu této oblasti opravdu stejnojmenné pohoří tvoří. Nízké Tatry v sobě skrývají mnoho, mnoho vrcholů a hor, které je možné zdolat. Největší výzvou je bezesporu Ďumbier, což je nejvyšší hora Nízkých Tater měřící 2043 metrů. Samozřejmě Ďumbier není jedinou zdejší horou. Za výšlap stojí i jiné vrcholy.

Například Chopok se taky vyplatí zdolat. Měří 2024 metrů, najdeme ho v hlavním hřebeni západně od nejvyšší hory Nízkých Tater. Jezdí se sem s oblibou lyžovat, ovšem ani v teplých ročních obdobích tu není o turisty nouze. Z vrcholu se totiž nabízí nádherný panoramatický pohled na Vysoké Tatry, Liptov a také na údolí Hronu.

Nejvyšší vrcholy Vysokých Tater

Vysoké Tatry tvoří bezesporu nejvyšší pohoří na Slovensku i v Polsku. Je to obrovský geomorfologický podcelek, který najdeme západně od Kopského sedla. I zde najdeme řadu hor, jež budou výzvou a jejichž zdolání bude pro nás sebepřekonáním. Nejvyšší horou je Gerlachovský štít, která byla dokonce v roce 1992 nejvyšší horou celého Československa. Za zdolání stojí také Lomnický štít, který je hned druhou nejvyšší horou Vysokých Tater.

Pokud se vydáte zdolávat vrcholy Slovenska, s ubytováním pomůže cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …