Domů / Doporučujeme / Cestujeme po jižní Moravě s vestavbou do auta. Jaká místa neminout?

Cestujeme po jižní Moravě s vestavbou do auta. Jaká místa neminout?

Cestování s vestavbou do auta se stalo zejména v létě poměrně oblíbené. Díky vestavbě do auta na spaní lidé nemuseli vyhledávat hotely a zkrátka spali v autě. Stačilo jen najít místo vhodné k zaparkování a přespání. Na tomto způsobu cestování si lidé oblíbili především tu volnost a svobodu. Mohli jet, kam chtěli, kam je cesta vedla. Řada lidí zavítala i na jižní Moravu, někteří se tam teprve chystají. Pokud patříte k druhé skupině lidí, prozradíme vám, jaká místa zde rozhodně vidět a neminout.

Ponořte se do tajů jeskyň

Mezi nejatraktivnější cíle a lákadla, která jižní Morava nabízí, patří rozhodně i zdejší jeskyně. Zdejší jeskyně nabízí skutečně mimořádný zážitek. Navíc jich zde najdete opravdu mnoho. Jsou tu Sloupko-šošůvské jeskyně, také jeskyně Na Turoldu. Případně se můžete vydat i do Ostrova u Macochy, kde se podíváte do podzemní speleoferaty. Je to opravdu velké dobrodružství, při kterém nechybí ani přilba, čelovka, kombinéza či sedací úvaz.

Milovníci květin zamíří do botanických zahrad

Dalším velkým lákadlem jsou bezesporu také zdejší botanické zahrady. Nachází se zde rovnou dvě v jednom městě, konkrétně ve městě Brně. Jedna náleží k Mendelově univerzitě, druhá pak té Masarykově. V obou případech vás čekají opravdu zajímavé dřeviny, vodní rostliny, kvetoucí orchideje nebo japonské zahrady či skleníky s tropickými květinami.

Valtice lákají nejen na skvělé víno

Při své cestě byste neměli minout ani Valtice – krásné město láká nejen na víno, ale také na zdejší Muzeum železné opony. Díky zmiňovanému muzeu se seznámíte se skutečně zajímavými informacemi týkajícími se železné opony. Uvidíte i dobové univerzity, dokonce uvidíte i kousek obnovené železné opony. Bude to jistě nevídaný zážitek!

Mezi další zastávky patří také Mikulov, který je opředený řadou známých i méně známých pověstí. Jistě by se však našlo mnoho dalších míst, která na jihu Moravu neminou. Napadá vás něco?

O Jan Neckář

Zkuste také

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez …