Domů / Zajímavá místa / Vydejte se do korun stromů i v zimě

Vydejte se do korun stromů i v zimě

Stezka Korunami stromů připomíná v létě spíše jako mraveniště, ovšem v zimě se toto místo stává malou oázou klidu uprostřed nádherných zasněžených Krkonoš.

Mezi stromy

Fronty? Žádné! Jen vy a několik pracovníků této atrakce, to je naprosto běžný obrázek. Stromy jsou pokryté sněhem a nabízejí mimořádný výhled na celé pohoří Černé Hory. Z vrcholu rozhledny jsou vidět kompletně celé Jánské Lázně a dokonce i lyžaři sjíždějící místní sjezdovou dráhu Hofmanku.

Velmi zajímavý je i pohled dolů pod nohy, kde uvidíte pokroucený tobogán, který se sněhovou pokrývkou připomíná zakroucený ocásek bílého prasátka. Nemusíte však mít strach, že by vám napadlý sníh způsoboval nějaké problémy. Údržbáři se starají o námrazu každé ráno a také v průběhu dne. Chodníky jsou posypané pískem, aby neklouzaly, a zábradlí je také odmrazeno.

Kdy přijít?

Na stezku můžete zajet kdykoliv, zavřeno bylo pouze jednou, kdy řádila velmi silná sněhová vichřice. Každý den si tak budete moci vyzkoušet zastávkami s lávkami, balančními chodníčky a dalšími detaily, které vám cestu zpříjemní. Tobogán je však otevřen spíše sporadicky, protože při vysoké vlhkosti je až moc rychlý. Jediným dnem, kdy se na stezku nedostanete je však Štědrý den.

O Vojta

Zkuste také

Zapište si do kalendáře setkání uměleckých kovářů na hradě

Tahle událost patří k letním krásám. Představte si nádherný rozlehlý hrad a umělecké kováře z …