Domů / Doporučujeme / Nové vs. ojeté dodávky

Nové vs. ojeté dodávky

S potřebou nákupu nového vozu obvykle vyvstává v mysli otázka „Mám koupit nový nebo ojetý vůz?“. Každá z těchto variant má svá pro a proti. S novým vozem máte garantovanou kvalitu, u ojetého zase můžete výrazně ušetřit. Pojďme si proto nyní představit situaci, že kupujeme užitkový vůz (v tomto případě dodávku) pro naši firmu, a porovnejme si obě dvě varianty z několika kritérií.

Kvalita a spolehlivost

Zde bychom na první pohled mohli říct, že nové vozy dávají na frak těm bazarovým. Situace však nemusí být natolik jednoznačná. U prověřených bazarů užitkových vozů najdeme dodávky, které jsou svým technickým stavem srovnatelné s novými dodávkami. Může se například jednat o dodávky, které nebyly tolik používány, případně procházely pravidelnou kontrolou. Například na webových stránkách pražského autobazaru užitkových vozů Auto Gruber najdeme hned několik takových vozů.

Možnost výběru

I zde bychom si mohli myslet, že nové dodávky porazí ty ojeté na celé čáře. U nových dodávek si prostě vyberte typ a zajedete si jej zakoupit k nejbližšímu autorizovanému prodejci. V dnešní době však není situace o nic horší ani u ojetých dodávek. U spolehlivých firem najdete veškeré prodávané dodávky včetně jejich fotografií a ceny. Pokud tedy hledáte určitý typ dodávky, není problém si jich na internetu najít několik, porovnat jejich technický stav, ceny a zajet si pro tu nejlepší.

Cena

V této kategorii vítězí bazary dodávek nad prodejci nových vozů o několik tříd. Mezi cenami dodávek však panují značné rozdíly a ne vždy znamená nejnižší cena také nejvyšší kvalitu. Při výběru ojetého vozu je tedy důležité porovnat nabízené modely v poměru kvalita/cena a následně vybrat ten nejlepší.

1
Poznáte, jestli je tato dodávka nová nebo ojetá?

O Jan Neckář

Zkuste také

Jihlava (Iglau) Old City Gate, Moravia, Czech Republic

Dovolená v Jeseníkách a v Jihlavě

Láká vás dovolená v českých luzích a hájích? Proč nezůstat v létě na území Česka, …