Domů / Doporučujeme / Dovolená v Peru je nezapomenutelná. Co všechno vás v jižní Americe čeká?

Dovolená v Peru je nezapomenutelná. Co všechno vás v jižní Americe čeká?

Jižní Amerika ukrývá spoustu skvostů, jako jsou Bolívie, Chile, Ekvádor a Peru. Právě o poslední zmíněné zemi se v následujících řádcích pobavíme trochu podrobněji. Pokud zabrouzdáte hluboko do paměti, zřejmě si vzpomenete na dějepis, v rámci něhož jste se učili, že Peru představovalo hlavní centrum říše Inků. Dovolená v Peru je dnes snem mnohých cestovatelů.

Peru je nádherná země s mnoha tvářemi, která kombinuje dávné kultury s koloniálními tradicemi. Právě odlišné kultury, které se zde střetávají už po staletí, mají na svědomí ojedinělou atmosféru země. Peru se pyšní přírodními, historickými i kulturními skvosty, jež rozhodně stojí za návštěvu.

Co potřebujete pro vstup do země?

Jestliže vás láká dovolená v Peru, měli byste si nejprve zjistit, co všechno pro vstup do země potřebujete. V první řadě musíte do kufru přibalit cestovní pas s platností alespoň následujících šest měsíců po návratu. Pokud plánujete cestu do Peru za turistickými účely, nemusíte si vyřizovat vízum. Platí se zde novým solem, jenž se dá směnit v tamních bankách a směnárnách. Ideální je vzít si však s sebou americké dolary, protože jen těžko vám tam smění české koruny.

Začnete v hlavním městě

Pravděpodobně přiletíte do hlavního města Limy, odkud potom můžete procestovat zemi křížem krážem. Ať už se vydáte jakýmkoliv směrem, vždy narazíte na nevšední přírodní a historické památky. V samotné Limě za návštěvu stojí určitě náměstí Plaza de Armas, které je považováno za srdce metropole. Zapomenout byste neměli ani na zdejší katedrálu, arcibiskupský palác či muzeum Museo de Oro.

Jak si objednat dovolenou v Peru?

Zájezdy do Peru, Bolívie a dalších zemí v Jižní Americe organizuje cestovní kancelář VIVA Amerika. Přímo na stránkách společnosti najdete formulář, v němž vyplníte cenu, délku pobytu a typ dovolené, a potom se vám zobrazí na základě vašich preferencí optimální zájezdy.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …