Domů / Doporučujeme / Chcete letošní dovolenou trávit v Česku? Pak neváhejte

Chcete letošní dovolenou trávit v Česku? Pak neváhejte

Letošní sezóna bude pro české hoteliéry více než dobrá. Sice to neplatí o těch, kteří měli své podnikání postavené na zahraničních turistech. Ti kteří ale mají co nabídnout těm tuzemským pomalu hlásí plné termíny a proto není na co čas čekat.

Volných míst kvapem ubývá

Pokud jste se i vy rozhodli, že letošní léto strávíte v Česku, pak byste si měli co nejdříve vybrat jakou z lokalit navštívíte a co nejrychleji si zde najít ubytování. Letní dovolenou v tuzemsku totiž letošní rok bude trávit většina českých rodin, a proto se ubytovací zařízení beznadějně zaplňují.

Někteří provozovatelé hotýlků a menších venkovských penzionů hlásí plno již nyní a to pro kompletně všechny prázdninové termíny. Někteří však ještě stále místo mají, je ovšem zapotřebí hledat a snažit se spíše přizpůsobit volným termínům, než hledat volné ubytování na přesné datum, které jste si již stanovili.

Velice důležitá je také lokalita. Pokud budete chtít trávit letní dovolenou v Praze, pak nejspíše budete o volné pokoje doslova zakopávat. Zahraniční turisté totiž letos nedorazí a hoteliéři jsou s cenami pokojů extrémně nízko.

Zcela opačný problém je ale u ubytování na venkově, a především v národních parcích. Volné pokoje v Krkonoších či na Šumavě budete nyní hledat horko těžko. Nevěště však hlavu, Čechy mají celou řadu dalších krásných míst. Zkuste se mařit na menší hory, případně vyměňte toulky po horách za toulky po hradech, rybnících v okolí řek atd.

Ty nejnavštěvovanější destinace totiž budou letos extrémně přeplněné davy českých turistů, kteří budou bát ztečí Sněžku i Kvildu na Šumavě. Vybírejte proto s rozvahou.

O Vojta

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …