Domů / Tipy na výlet / Bobové dráhy potěší děti i dospělé. Kde si užívat rychlé a dlouhé jízdy?

Bobové dráhy potěší děti i dospělé. Kde si užívat rychlé a dlouhé jízdy?

Hledáte zajímavý výlet pro vaše děti a zpestření volného času? Dopřejte si zážitek z projížďky na bobové dráze, které se navíc často nachází v blízkosti krásné přírody či zajímavých areálů. Kam však za jedinečnou projížďkou na bobové dráze vyrazit?

Areál Bobovka na Lipně

Hned dvě bobové dráhy na vás čekají přímo v obci Lipno nad Vltavou. Užít si zde můžete rychlé jízdy a kochat se výhledy na Lipenské jezero.

Bobová dráha U Slona

Dolní Morava je domovem jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah u nás. Dopřávat si zde můžete sjíždění v zimě i v létě. Nechybí zde ani 360 stupňové otočky či terénní zlomy ve výšce třeba i 6 metrů.

Mamutí horská dráha

Zase v Dolní Moravě najdete nejdelší bobovou dráhu svého druhu v Česku a druhou nejdelší v Evropě. A to už opravdu stojí za to! Délka dráhy činí více než 3 kilometry a pyšnit se může více než 25 zatáčkami, dokonce 360 stupňovou otáčkou ve výšce 12 m, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. Máte se opravdu na co těšit, a to celý rok.

Bobová dráha v Praze

První bobovou drahou v Praze je ta na Proseku, která nabízí dávku zábavy po celý rok.

HappyWorld

Bobové dráhy HappyWorld na vás čekají ve Špindlerově Mlýně, ale také v Harrachově. Harrachov nabízí cca 1 km dlouhou bobovou dráhu s 17 zatáčkami.

Bobová dráha Obří sud

V areálu Javorník u Liberce na vás čeká krásná bobová dráha o délce 1100 m. Na dráze se můžete těšit na spirálu, třináct velkých zatáček i umělé vlny. Děti od 8 let zde mohou jezdit samostatně.

Boboffka

V Beskydech na Čeladné najdete také místo, kde si můžete užívat rychlé dráhy. Bobová dráha se nachází nedaleko bývalé sjezdové tratě v lokalitě Ploština. Boboffka je otevřena denně.

Bobová dráha Vrbno pod Pradědem

Pod Pradědem se můžete projet na moderní bobové dráze, jejíž členitá konstrukce čítá délku 840 metrů, samotný sjezd je 650 metrů. Otevřeno je zde po celý rok.

O Vojta

Zkuste také

Užijte si zimu na zámku v Čechách!

Předvánoční čas bývá už tradičně poměrně uspěchaný, chaotický. Přitom by tomu mělo být přesně naopak. …