Domů / Doporučujeme / Začněte Česko poznávat ze vzduchu

Začněte Česko poznávat ze vzduchu

Máte naši republiku ve středu Evropy procestovanou skrz na skrz? Tak ji začněte poznávat z jiných úhlů než doposud. Pohledy z výšky se vám budou 100% líbit. Možností jak si užít rozhled je navíc spousta – letadlo, seskok padákem, vyhlídkový let balónem atd. Vyberete si i vy.

Letecké zážitky je možné absolvovat nad celou Českou republikou. Výjimku tvoří Praha, tam jsou některé aktivity omezené vzhledem k provozu na Letišti Václava Havla. Na druhou stranu zde mají zase jiné vychytávky, třeba větrný tunel, v němž zažijete pocit beztíže jako při seskoku padákem. Seskoky v Praze realizovat nelze, nejbližším místem ke skákání je Příbram.

Milovníky klidu potěší vyhlídkový let balónem

O balóny je zájem, a to zejména v letních měsících. Možná jste i vy v poslední době viděli nějaký vznášet se nad krajinou. Ze země je nádherný pohled na balóny, z balónu na zem je však rozhled ještě lepší. Nyní v létě se lety realizují zejména brzy ráno (cca od 6 do 9) a pozdě večer, když vychází nebo zapadá slunce, což celý zážitek ještě umocní. Navíc balóny mohou létat i v některých částech hlavního města. Balóny Praha se čas od času vznáší třeba nad Letnou.

Řidiči si zkusí ovládat vrtulník

Jezdit autem dnes může každý, ale kdo někdy v životě řídil letadlo, nebo dokonce vrtulník? Stát se pilotem na zkoušku není složité, avšak pořádně se u toho zapotíte. Pocit, že jste se sami zvládli prohánět vzduchem, je nepopsatelný. Dokonce je možné zařídit, aby s vámi letěl i někdo blízký, kdo bude celý zážitek natáčet.

Pamatujte, že většina vzdušných zážitků je věkově omezená. Například pilotem vrtulníku se nemůže stát nikdo mladší 16 let, do koše horkovzdušného balónu nepustí dítě do osmi let. Vše je také závislé na počasí. Let může být kvůli nepříznivým podmínkám klidně odvolán, a to třeba dvě hodiny před vzlétnutím. Nesmíte se v takové situaci zlobit, počasí prostě nikdo ovlivnit nedokáže a každopádně je lepší počkat si na plnohodnotný zážitek, který si užijete v bezpečí.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …