Domů / Doporučujeme / Budete na dovolené v pohraničí? Zařiďte si cestovní pojištění

Budete na dovolené v pohraničí? Zařiďte si cestovní pojištění

Hranice České republiky jsou z mnoha stran tvořeny horami a právě pohoří jsou v létě častým cílem turistů. Užijete si zde turistiku, cyklovýlety i relaxaci. Většina místních hotelů totiž nabízí také wellness procedury. Dovolenou můžete strávit v podstatě ve dvou státech zároveň.

Krkonoše a Jeseníky. To jsou klasické příklady pohoří, kde si užijete překrásnou dovolenou a zároveň budete mít možnost navštívit cizí stát. Stačí jen přejet hranice a už jste u sousedů. S tím jsou ale spojené veškeré povinnosti, které při cestování do zahraničí máte. Občanský průkaz nebo cestovní pas po vás nikdo chtít nebude, avšak na bezpečnost byste dbát měli. Zařiďte si cestovní pojištění.

Raději se pojistěte i na jeden den

Výlet za hranice na jeden nebo dva dny bude určitě hezkým zpestřením dovolené strávené v ČR. Když už budete tak blízko ciziny, byla by škoda tuto možnost nevyužít. Pamatujte ale, že jakmile přejdete na zahraniční stranu, nejste chránění. Stačí, aby se vám smekla noha při procházce po úzké stezce, a problém je na světě. Pro takové případy byste měli mít zřízené cestovní pojištění.

I kdybyste se chystali strávit za hranicemi pouhý jeden den, je lepší být chráněný. Nikdy nevíte, co vás může potkat. Za zranění, způsobení škody třetí osobě nebo zavinění zranění nějaké osoby byste pak platili desítky tisíc. Běžné cestovní pojištění vás přitom vyjde na pár desítek korun na den.

Vše zařídíte online za pár minut

Pokud budete na dovolené a vzpomenete si, že byste si zítra udělali výlet do Polska či do Rakouska, není problém všechno zařídit během pár minut. Sjednání cestovního pojištění online dnes nabízí většina pojišťoven. Pojištění do světa tedy zařídíte třeba z hotelu. Zaplatíte kartou a na e-mail vám přijdou kartičky dokazující pojištění. Můžete si je uložit do mobilu a je vyřešeno. Výlet si pak užijete v klidu a pohodě.

O Jan Neckář

Zkuste také

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez …