Domů / Doporučujeme / Triky, jak si nejlépe užít cyklistický výlet

Triky, jak si nejlépe užít cyklistický výlet

Nezáleží na tom, zda se chystáte jet Tour de France anebo jen chcete putovat okolím Třeboně, projíždět cyklotrasy podél českých řek, zkusit cyklistický výlet z Česka až do Vídně. Bez dobře seřízeného kola, cyklo oblečení, výbavy na kolo a dobré nálady se neobejdete. Poradíme vám několik triků, jak si můžete letní dobrodružství na kole opravdu užít.

Seřiďte si bicykly, případně si sežeňte nový

Jak už jsme napsali v úvodu, dobře seřízené kolo je základem úspěchu každé výpravy za dobrodružstvím a zážitky. Obzvlášť pokud putujete s dětmi, měla by i jejich kola být v perfektní kondici. Jestliže vám děti odrostly ze svých bicyklů, nerozmýšlejte se nad nákupem nových moc dlouho. S příchodem prázdnin jsou sportovní potřeby, zvláště bazarové, nedostatkovým zbožím. Nebo na vás zbydou ta nejdražší. A moc dobře víme, jak je to se stavem bankovního účtu početných rodin po zaplacení táborů, soustředění a dovolených…

Nezapomeňte na helmu, rukavice, svítilnu a cyklo brašnu

Rovněž si rozmyslete, jaké doplňky a příslušenství vám schází. Svítilna, bezpečnostní řetěz na zamykání, helma a rukavice jsou nezbytné maličkosti, které ve výsledku tvrdí muziku. Tedy prázdniny. Pokud se chystáte během pobytu na horách či u rybníka podnikat hvězdicovité výlety na kole, asi byste si nemuseli pořizovat speciální brašny na kolo. Postačí vám klasický batůžek na záda. Pro cyklo výlet trvající více dnů už je cyklistická brašna nezbytností. Prodávají se i speciální odlehčené spacáky, které nezaberou tolik místa v postranní kapse brašny a nakonec je můžete využít ještě někdy během léta, ne jenom na kole.

Cyklistické brýle, oblečení a speciální tretry

Samostatnou kapitolou je oblečení na kolo. Doplňky jsme zmínili, ale nezapomeňte na brýle. Znáte ten pocit, kdy vám mušky létají do očí, nebo slzí oči z větru? Je otázkou, zda snesete cyklo oděvy jako kalhoty a upnuté triko s dlouhým či krátkým rukávem. Dají se sehnat oblečky, které tolik nezdůrazňují tvary vaší postavy, a přesto jsou plně funkční, savé a ideálně prodyšné. Významnou položkou jsou cyklistické tretry. Ačkoliv se to nezdá, i ze špatně zvolené obuvi na kolo můžou být puchýře a otlaky. Snad jste na nic nezapomněli a nyní už můžete v klidu vyrazit vstříc pohodové dovolené a veselým prázdninám.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …