Domů / Doporučujeme / Do Liberce (nejen) za bílými tygry

Do Liberce (nejen) za bílými tygry

Za krásnými místy nemusíte nutně cestovat daleko do zahraničí. Často se totiž ukrývají blíže, než si myslíte. Mezi krásná místa, která nám leží doslova na dosah, se řadí i Liberec, metropole severočeského Libereckého kraje a páté největší město České republiky.

Zajímavá místa a památky, jejichž návštěvu byste určitě neměli vynechat

Místní dominantou a jedním ze symbolů města je krásná novorenesanční radnice z konce 19. století, kterou můžete obdivovat na náměstí. Dr. E. Beneše. Jedná se o velmi monumentální, bohatě zdobenou stavbu, jejíž hlavní věž se tyčí do výšky 61 metrů. Radnici však nemusíte obdivovat pouze zvenčí. Prohlédnout si můžete i interiéry, a to díky speciální prohlídce s průvodcem, během níž si prohlédnete například bohatě zdobenou obřadní síň. Za návštěvu poté stojí i klasicistní zámek pocházející z 18. století, v jehož prostorách se nachází stála výstava výrobků ze skla. Během návštěvy Liberce byste určitě neměli vynechat ani procházku krásnou Větrnou uličkou, v niž jsou situovány Valdštejnské domky, nejstarší plně zachovalé stavby, jaké lze ve městě obdivovat. Naprostou samozřejmostí je poté návštěva hory Ještěd, která leží jihozápadně od Liberce a na jejímž vrcholu se tyčí známý televizní vysílač. Ještěd je turisticky velmi oblíbeným severočeským místem, a to nejen v létě, ale také v zimě, kdy se na jeho svazích otevírá oblíbené zimní středisko nabízející ideální lyžařské podmínky. Ještěd je součástí stejnojmenného přírodního parku tvořeného nádhernou přírodou. Kousek přírody však můžete najít i v samotném Liberci. Je jím liberecká zoologická zahrada, která je nejstarší v celé ČR i bývalém Československu. Návštěvníci zde mohou obdivovat řadu zajímavých zvířat, včetně vzácných bílých tygrů.

Vypravte se za kulturou i na něco dobrého

Liberec není jen krásné město plné historických památek a úchvatných míst, ale také kulturní centrum severních Čech. Za kulturou se můžete vypravit například do místního Kulturního domu, který je častým místem konání nejrůznějších koncertů, plesů, kongresů, výstav a dalších akcí. Milovníci prken, která znamenají svět, si jistě nenechají ujít návštěvu Divadla F. X. Šaldy, které sídlí v architektonicky velmi zajímavé budově pocházející z konce 19. století. Na své si zde přijdou zejména příznivci opery, baletu a činohry, protože právě tyto tři soubory v divadle působí.

Pokud byste rádi zašli na oběd, večeři nebo skleničku oblíbeného pití, v Liberci najdete řadu restaurací a barů. Mezi oblíbené restaurace patří například restaurace Black Horse sídlící na Nerudovo náměstí či steakový restaurant Chicago Bar & Grill.  Nejen vegetariáni si přijdou na své v podniku Mikyna Coffee & Food Point, kde si lze dopřát nejen lehká a zdravá jídla, ale také chutnou kávu. Na odpolední kávičku a něco dobrého se můžete zastavit také v Kavárně Bez Konceptu, kterou najdete v Husově ulici. 

Zabydlete se v některým z našich krásných Libereckých penzionů

Aby byla návštěva města bezchybná, je potřeba sehnat si takové ubytování, které vám poskytne příjemné zázemí po celou dobu pobytu. Najít ubytování v Liberci je hračka, stačí se jen podívat na ubytovací portál hotel.cz a vybrat si z množství nabízených hotelů a penzionů ten nejlepší. Vybírat můžete nejen podle polohy, ale také podle vybavení daného ubytovacího zařízení či hodnocení hostů, kteří již místo navštívili před vámi. Stačí jen pár jednoduchých kroků k vytvoření rezervace a poté  už nezbývá, než si ve zvoleném termínu naplno vychutnat prohlídku libereckých krás.

 

 

 

 

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …