Domů / Doporučujeme / Karlštejn jako oblíbené místo pro relax i aktivní odpočinek

Karlštejn jako oblíbené místo pro relax i aktivní odpočinek

Hrad Karlštejn, který se majestátně tyčí nad údolím Berounky, je spjat s nejslavnějším obdobím českých zemí. Ročně ho navštíví několik tisíc turistů. Stále častěji sem ale lidé míří za pohodou a luxusem. Oblibu si získalo hlavně místo, které zde stálo dříve než hrad.

Hotel nejen pro zamilované

V době, kdy po hradu nebyly ani památky, byl na břehu řeky Berounky postaven mlýn. Stojí tu dodnes, jenže už dávno neslouží původnímu účelu. Z hradu se stal luxusní hotel, který se pyšní nejen stylově zařízenými prostory. Ceny jsou nastaveny tak, že si luxus v malebném prostředí může dopřát vlastně kdokoliv. Pro návštěvníky hotelu jsou připraveny hned 2 speciální balíčky – romantický a relaxační.

Hotel u Karlštejna dokonce už 3krát získal titul Svatební místo roku. Svatby se konají na venkovním ostrově s party stanem, zahradním nábytkem a slunečníky. Je to okouzlující místo.

Stylové pokoje a další lákadla

V hotelu je celkem 21 pokojů, každý je originálně vybaven stylovým nábytkem. Možné je i ubytování v okolí Karlštejna v pokojích The Best Room HER & HIS. Jsou určeny hlavně po páry. Dominantou pokoje je veliká manželská postel, překvapí netradičním pojetím. Pokoj je spojen s koupelnou, kterou zdobí volně stojící vana. K vybavení patří Nespresso kávovar, minibar, SMART LED TV s 3D, trezor aj.

Výhled do okolí je jen pomyslnou třešničkou na dortu. K hotelu patří i stylová restaurace. S výběrem specialit ze sladkovodních a mořských ryb z české i mezinárodní kuchyně budete nadšeni. Součástí hotelového areálu je malá Zoo, určitě ji navštivte.

Turistické cíle v okolí

V okolí hotelu Karlštejn se nachází několik míst, kam se vyplatí udělat výlet. Úchvatné jsou Lomy Amerika, Koněpruské jeskyně, Bubovické vodopády aj. Další tipy najdete zde. Okolí je protkáno cyklostezkami i cestami pro pěší, záleží jen na vás, z jaké perspektivy poznáte zdejší krásnou přírodu.

O Jan Neckář

Zkuste také

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez …