Domů / Doporučujeme / Naplánujte si letošní dovolenou s předstihem

Naplánujte si letošní dovolenou s předstihem

Možná vám přijde, že je na plánování letošní dovolené ještě času více než dost. Zdání však klame a než se nadějete, tak jsou tu teplé měsíce a pak už bude na výběr pozdě. Dlouhé zimní večery navíc k takovéto aktivitě přímo vybízejí. Stejně byste trávili hodiny u televize nebo počítače, takto však máte možnost udělat něco užitečného. Navíc teď máte tu výhodu, že můžete vybírat mezi prvními, a nemusíte se tedy spokojit s tím, co na vás prostě zbude.

Dovolená v Česku

A kam vlastně tedy vyrazit? Zatímco v minulých letech byly cílové destinace Čechů převážně na jihu Evropy u moře, v poslední době se začíná situace měnit a mnoho lidí naopak míří na dovolenou v tuzemsku. Vždyť i dovolená v ČR skýtá mnoho zajímavých míst, které stojí za to vidět na vlastní oči. Naše rodná země je rozlohou sice malá, ale ukrývají se zde krásná a různorodá příroda i spousta historických center měst či hradů a zámků. Pokud vás však láká dovolená s dětmi v České republice, budete se muset snažit trochu více. Ty totiž bohužel na hrad, zámek, nebo jeskyni moc nenalákáte. Ideální pro rodinné dovolené jsou tedy zábavní areály, kde si rodiče odpočinou a děti se zabaví.

Šikland

Pokud vás možnost strávit dovolenou s dětmi v takovém areálu zaujala, určitě si již s předstihem zamluvte také ubytování. Jednou z možností je například Šikland, který se nachází nedaleko hradu Pernštejn. Dovolená na Vysočině nabízí všechny ty výše popsané přírodní i kulturní krásy a ještě mnohem více. V samotném areálu potom naleznete život jako na divokém západě. Můžete se projet vláčkem Union Pacific, vyzkoušet si rýžování zlata, projet se na koních či na elektrickém býkovi a mnoho dalšího. Pro dospělé jsou zde připraveny bohaté wellness služby a několik restaurací a barů. Dovolená s dětmi v ČR tak pro vás bude splněným snem.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …