Domů / Doporučujeme / Myslete na výlety do okolí

Myslete na výlety do okolí

Letošní dovolená bude pro všechny tak trochu jiná. Většina českých rodin jí chce strávit doma v Česku, což je důvod, proč jsou značné počty ubytovacích zařízení v těch nejkrásnějších lokalitách beznadějně zarezervovány na celou sezónu. Spolu s tím také finanční situace některých nedovolí příliš velké dovolenkování a proto je nutné hledat alternativy.

Všude dobře, doma nejlépe

Jednou z nich jsou i výlety do okolí vašeho domova. Ty můžete podnikat ať už bydlíte v Praze, nebo někde na venkově. Ne nadarmo se totiž říká, že pod svícnem je největší tma a zatímco někteří mají Bali proježděné od východu na západ a od severu k jihu, nemají ani tušení, jaká krásná místa mají kousek za domem.

Pokud jste obyvatel některého z větších měst a to zejména Prahy, využijte faktu, že letošní Praha bude téměř bez turistů. Nikde nebudou davy čekající na Orloj, fronty před Hradem, ani mumraj na Karlově mostu. Pokud chcete zažít Prahu tak, jako nikdy dřív, pak je letošní léto zcela ideální příležitostí.

To samé ale platí i pokud žijete na vesnici. Do Prahy se určitě zajeďte byť na jediný den podívat a uvidíte jí ve zcela jiném světle. A pokud nejste na vyloženě městské památky, pak se rozhlédněte po svém okolí.

Vsadíme se totiž, že máte ve svém okolí minimálně jedno místo, kam jste si vždy říkali, že by bylo fajn se podívat, ale nikdy jste tak neučinili. U tohoto jednoho místa ale nemusíte zůstávat. Stačí se podívat na internet, nebo si otevřít mapu a dost možná zjistíte, že zajímavých míst je ve vašem okolí daleko víc.

Nehledejte obrovské senzace, ale jděte po maličkostech. Hledejte trhy, prohlídky, netradiční ukázky řemesel, workshopy, tajemná místa a další. Uvidíte, že dost možná najdete víc, než byste čekali.

O Vojta

Zkuste také

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez …