Domů / Doporučujeme / Liberec město sportu

Liberec město sportu

O Liberci se říká, že tu buď jdete do kopce, nebo na vás prší. My bychom si dovolili ještě toto rčení doplnit o poznámku, že krom kopců a deště se tu také potkáte s někým kdo zrovna sportuje, protože to v Liberci není vůbec těžké.

Ideální místo pro sportovce

Liberec má tu výhodu, že díky své lokalitě nabízí dostatečné vyžití pro milovníky letních i zimních sportů. V zimě si zde přijdete na své na lyžích i běžkách, protože Ještědský hřeben nabízí velice kvalitní lyžování a pod sjezdovku vás přímo z centra města dokonce odveze tramvaj. A MHD jezdí také na Bedřichov, který je branou Jizerských hor a na kterém je dokonce udělaný zimní stadion, na kterém si mohou běžci zaběhat.

Jizerské hory rájem i v létě

Jizerské hory umožňují sportovní vyžití i v létě. Mnoho místních chodí pravidelně na celodenní túry, nebo si do města zajdou na jednu z mnoha umělých lezeckých stěn. Ťapání si užijete také na Ještědském hřebenu, nebo například v přilehlém Kryštofově údolí. A pokud má člověk chuť se proběhnout, může si zajít na několik místních stadionů, nebo si dát běh přímo v centru města, okolo místní přehrady. Na ní si může také projet na kajaku, nebo si zahrát volejbal.

Místní týmy jedou

Liberec se může pochlubit hned několika prvoligovými týmy, které má v hokeji, fotbalu, nebo třeba florbale. Navíc zde můžeme naleznout i dvě základní školy, které se přímo specializují na výchovu mladých fotbalistů nebo hokejistů a také nesčetné množství sportovních kroužků a organizací. Zároveň se zde každoročně koná celá řada sportovních událostí. Pokud tedy hledáte ideální místo kde žít a zároveň být sportovně aktivní, Liberec je pro vás tím pravým místem.

Jsme zemí rozhleden a kopců, nezapomeňte vystoupat na nějakou horu s vyhlídkou, hodit se vám bude dalekohled.
Na jednodenní i vícedenní výlety si do batohu přibalte čelovku. Nikdy nevíte, co vás zdrží a budete potřebovat zdroj světla.

O Vojta

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …