Domů / Doporučujeme / Koňská dávka adrenalinu na vás čeká na Stezce v oblacích

Koňská dávka adrenalinu na vás čeká na Stezce v oblacích

Rádi byste se prošli v oblacích? Máte jedinečnou příležitost! Bez křídel a jakýchkoliv dopravních prostředků. Dokonce se vůbec neodrazíte od země. Do oblak jednoduše vystoupáte po svých!

Jaro a léto přeje výletům. Opusťte čtyři stěny svého domova, televizní i počítačové obrazovky a vydejte se za dobrodružstvím. A nemusíte cestovat daleko. Divili byste se, jaká zajímavá místa a atrakce najdete přímo v Čechách. V následujícím článku se zaměříme na jednu z nich. Je jím unikátní Stezka v oblacích Dolní Morava.

Vydejte se do oblak

Mít tak křídla jako pták a vznést se s nimi do oblak. Sen o létání se člověka drží snad odnepaměti. Alespoň částečně nám jej plní letadla. A v obci Dolní Morava na severovýchodě Pardubického kraje nedaleko hranic s Polskem nám zase splní sen v oblacích se přímo projít! Nevěříte? Tak se o tom přesvědčte na vlastní kůži!

Adrenalinový zážitek

Na unikátní stezce si na své přijdou všichni bez rozdílu pohlaví, věku i kondice. Stezka je totiž bezbariérová, nečeká vás na ní žádné příkré stoupání, a ani její samotná délka není nijak závratná. Celá stezka je dlouhá 2,3 kilometrů, a i ti pomalejší ji zdolají za necelé dvě hodiny. Nahlédnout na svět z ptačí perspektivy tu mají možnost vozíčkáři i rodiny s kočárky. Věřte, že tento zážitek, který mnozí popisují jako adrenalinový, bude stát za to. Snová chůze v oblacích se tu totiž stane skutečností. Nezní to lákavě?

Stezka odolá orkánu

Máte strach z výšek? Pokuste se jej překonat. Stezka vybudovaná z pevné oceli a dřeva je maximálně pevná a bezpečná. Přední architekt Zdeněk Frolík, podle jehož návrhu byla postavena, ji navrhl tak, aby odolala orkánu. Samotná konstrukce v jeden okamžik pojme 4 000 chodců!

Dolů po toboganu

A jak se dostat dolů? Co byste řekli sešupu ze stometrového tobogánu? Jsme si jisti, že především odrostlejší děti, ale i dospělí vyznavači adrenalinové zábavy budou z tohoto nápadu nadšení. Tak jim ten zážitek dopřejte.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …