Domů / Doporučujeme / Chystáte se do Mariánských Lázní? Podívejte se, kam vyrazit na výlety

Chystáte se do Mariánských Lázní? Podívejte se, kam vyrazit na výlety

Česká republika je doslova posetá zajímavými městy, které turistům nabízí bohaté vyžití, a to jak z kulturního, historického, tak i sportovního hlediska. Zapomeňte tentokrát na lyžařská střediska, která jsou momentálně v kurzu, zaměřte se spíše na lázeňská města s ojedinělou atmosférou. Jednou z velice oblíbených lázeňských metropolí jsou Mariánské Lázně, které patří do proslulého trojúhelníku západočeských lázeňských měst.

Pokud zrovna netoužíte po lázeňských procedurách, při nichž se využívají různé minerální prameny, můžete vyrazit po památkách a dalších zajímavostech. Přímo v samotném městě najdete celou řadu kostelů, jako jsou římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie, evangelický kostel na Mírovém náměstí či anglikánský kostel. Určitě zavítejte také do Městského muzea, které sídlí v domě, v němž pobýval samotný básník Johann Wolfgang Goethe.

Kam na výlet do okolí?

Okolí nabízí celou řadu atrakcí. Oblíbená je Edwardova cesta, jež vás dovede až k nejstaršímu golfovému hřišti v Čechách. Za zmínku stojí také Královská cesta, během níž narazíte na různé vyhlídky, z nichž se vám pokaždé otevře nádherný výhled na Mariánská Lázně. Zapomenout nesmíme ani na Goethovu cestu plnou přírodních scenérií.

Kde se ubytovat?

Předtím, než se vůbec vydáte do Mariánských Lázní, vyřešte otázku ubytování. Hotel v Mariánských Lázních najdete na každém kroku, nicméně ne všechny jsou vyhovující svou kvalitou a úrovní. Velice oblíbený je čtyřhvězdičkový hotel v samotném srdci lázeňského města. Jedná se o Cristal Palace s moderně vybavenými pokoji.

Sehnat cenově přijatelné ubytování Mariánské Lázně, abyste nebyli zklamaní interiérem, je opravdu těžké. Cristal Palace je klimatizovaný hotel s wellness centrem a léčebnými procedurami.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …