Domů / Doporučujeme / Česko má co nabídnout

Česko má co nabídnout

Jestliže plánujete vydat se v létě na báječnou dovolenou, určitě vyrazte na jih. Nemusíte dojet až k moři, protože také v České republice se dají prožít prázdniny, na které nezapomenete. Výhodou je to, že se u nás domluvíte, nemusíte si měnit peníze a poznáte další kus země, kde žijete. Ať už jedete s rodinou nebo v páru, každý si vybere svoji oblíbenou zábavu.

Putování za vínem

Ne všechny to o dovolené táhne do hlavního města. Penziony v Praze jsou plné turistů, a i když má Praha co nabídnout, leckdo raději zvolí klidnější prostředí. Tím může být například moravská metropole, která se díky své příhodné poloze nabízí jako výchozí bod pro výlety. Nejlepší je zvolit si jako ubytování penziony Brno. Domácí prostředí a menší počet pokojů nabízí soukromí i pohodlí. Navštívit tak můžete samotné město a například Špilberk, projít se kolem přehrady a poslechnout si, jak na Petrově odbíjí poledne v jedenáct hodin. Vyrazit lze také do akvaparku kousek k Novomlýnským nádržím. Pokud se chcete zdržet v kraji vína, nejlepší je najít si bydlení v penzionu Znojmo. V tomto moravském městě kousek od hranic s Rakouskem pořádají v září vyhlášené vinobraní. V blízkém okolí můžete strávit čas ve vinném sklípku nebo navštívit ve Znojmě Loucký klášter.

Perly jižních Čech

Když se zdržíte ještě na jihu a přejedete západním směrem, dostanete se k dalším památkám UNESCO. Přímo se nabízí, abyste se zastavili v renesanční Telči a dále si rezervovali pokoj v penzionu Třeboň, kde také zanechali stopu další pánové Pětilisté růže. Rozhodně ale nesmíte minout nejznámější městečko, které si svoji architekturu přímo hýčká. Ano, když si zvolíte přespání v penzionech Český Krumlov, čeká vás i adrenalin. Vybírat lze z nočních procházek, sjíždění Vltavy nebo můžete jenom lenošit, podívat se do muzea loutek a užívat atmosféru jižních Čech.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …