Domů / Doporučujeme / Výlet do Národního muzea

Výlet do Národního muzea

Národní muzeum je institucí, kterou by měl ve svém životě navštívit alespoň jednou každý! Nejen že se něčemu přiučí, ale zároveň si vychutná skvělou atmosféru tohoto jedinečného místa.

Staré nové Národní

Historická budova Národního muzea je jednou z nejkrásnějších budov Prahy. Za národní kulturní památku byla prohlášena již v roce 1962 a dnes je neodmyslitelně spojena s institucí Národního muzea.

Odhadovaná doba prohlídky muzea je přibližně 90 minut s tím, že návštěvníci jsou do expozic pouštění po skupinách. Důvodem je nejen omezená kapacita budovy, ale především pak nedávná rekonstrukce muzea, která ještě nebyla zcela dokončena. Díky ní je teď muzeum v naprosto perfektní kondici, jakou nemělo už léta. Od svého postavení budova nebyl pořádně rekonstruována a proto byste se do něj rozhodně měli zajít podívat, nebude totiž stejná jako dříve.

Muzeu se totiž podařilo díky rekonstrukci rozšířit výstavní prostory na dvojnásobek, díky čemuž budou moci návštěvníci obdivovat mnohem větší množství unikátů, které byly doposud uloženy v depozitářích.

 Na co se můžete těšit?

Z dlouhodobých expozic se můžete těšit například na zoologickou výstavu, výstavu archeologických nálezů důležitých pro naši vlast a mnoho dalších stálých expozic. Krom toho vás v rámci významného stoletého výročí od vzniku Československé republiky čeká také výstava věnovaná společnému soužití obou států a také výstava 2 x 100, což je výstava dvou set nejvýznamnějších sbírkových předmětů jaké Národní muzeum může nabídnout.

Když to nebude dost

Pokud se budete nudit, můžete se následně přepravit do nové budovy Národního muzea, kde váš čekají další velmi zajímavé expozice, momentálně je zde pořádána výstava věnovaná Keltům a jejich kultuře.

Zkrátka, pokud nemáte plány na některý z víkendů, rozhodně se sem zajeďte podívat. Ale pozor! Celý únor bude Muzeum zavřeno z důvodu dokončování a zkoušení nových technologií před znovuotevřením po náročné rekonstrukci.

O Vojta

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …