Domů / Doporučujeme / Putování po nejvyšších českých horách

Putování po nejvyšších českých horách

Proč cestovat přes půl světa, když i u nás máme tolik nádherných míst, která stojí za návštěvu? Pokud se vám letos nechce nikam letět nebo strávit celý den v autě, vydejte se za poznáním krásných českých lokalit. Co třeba Krkonoše, nejvyšší české hory? Ubytujte se v malebném Harrachově a objevte nejkrásnější místa této oblasti.

Harrachov – město lyžování a skla

Harrachov je velmi významným krkonošským letoviskem, které je celoročně vyhledáváno turisty z celé České republiky i jejího okolí. Harrachov leží v údolí říčky Mumlavy, kde se rozkládá na úpatí Čertovy hory. Právě na Čertově hoře se nachází vyhledávaný lyžařský areál, který v zimě nabízí ideální sjezdové podmínky. Mezi velmi oblíbené turistické atrakce patří také místní bobová dráha a navštívit zde můžete i skokanské můstky, unikátní technickou památku. S lyžováním je v Harrachově spojeno snad úplně vše. Proto asi nikoho nepřekvapí, že ve městě sídlí také zajímavé lyžařské muzeum. V Harrachově se však zcela jistě nebudete nudit ani v létě. Navštívit můžete třeba zajímavou sklárnu, v níž se seznámíte s metodami výroby skla. V areálu sídlí i malý pivovar, který rovněž patří mezi oblíbené turistické cíle. Z tradičních historických památek poté stojí za zmínku klasicistní kostel svatého Václava nebo kaple svaté Alžběty. 

Krkonoše, Podkrkonoší i Český ráj

Harrachov je zajímavým městem, neméně krásné je však i jeho okolí. Během svého pobytu si určitě nezapomeňte udělat nějaký výlet. Vypravit se na něj můžete nejen autem, ale také na kole. Krkonoše a jejich okolí jsou totiž protkány sítí turistických a cyklistických tras, které vás tímto krásným pohořím provedou. Z Harrachova se můžete vypravit na prohlídku Bozkovských dolomitových jeskyní, jediných severočeských jeskyní, které jsou přístupné veřejnosti. Obdivovat zde můžete bohatou krápníkovou výzdobu i  množství jezer a jezírek, včetně toho úplně největšího, které lze na území České republiky nalézt. Zajímavá je i návštěva Horního Podjizeří ležícího na rozhraní Českého ráje a Podkrkonoší. Nachází se zde řada přírodních zajímavostí, z nichž za zmínku stojí údolí Jizery či Bozkovské jeskyně. Spatřit zde můžete i tradiční podkrkonošské roubené chalupy a další zástupce krásné lidové architektury. Pokud si budete chtít udělat o něco delší výlet, můžete se vypravit i na návštěvu hradu Trosky, jednoho z nejnavštěvovanějších českých hradů. Ten je obklopen nádhernou krajinou Českého ráje a nabízí krásný výhled do širokého okolí. Pokud je dobrá viditelnost, můžete odtud vidět nejen Krkonoše, Český ráj a Jizerské hory, ale klidně i Prahu či Mladou Boleslav.

Ubytování v Harrachově v sezóně i mimo ní

Ať už chcete navštívit Harrachov v létě nebo v zimě, měli byste si včas vybrat vhodné ubytování. Jedná se totiž o celoročně hojně navštěvovanou lokalitu a pokud byste výběr hotelu či penzionu nechali na poslední chvíli, mohli byste mít se sháněním problém. Pokud však začnete hledat s dostatečným předstihem, můžete si vybírat z desítek ubytovacích zařízení. Najdete zde útulné rodinné penziony i rozsáhlé hotelové resorty. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Kompletní seznam harrachovských hotelů a penzionů naleznete na webových stránkách ubytovacího portálu Hotel.cz. Vybírat můžete na základě popisků obsahujících informace o poloze, vybavení i službách, nebo podle hodnocení od lidí, kteří již dané ubytovací zařízení navštívili před vámi. Na nic nečekejte a vyberte si to nejlepší, co Harrachov nabízí, ještě dnes.

O Jan Neckář

Zkuste také

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez …