Domů / Doporučujeme / Kam vyrazit během Vánočních svátků?

Kam vyrazit během Vánočních svátků?

Vánoční svátky jsou za dveřmi a byla by škoda strávit je celé jen doma u pohádek a cukroví. My vám dnes přinášíme několik tipů, kam v tomto kouzelném období vyrazit s celou svou rodinou.

Za betlémy, nebo na letiště

Pokud se vám vždy líbily figurové výjevy malého Ježíška v jesličkách v obklopení volka a kravky, pak se vám bude líbit výstava betlémů. Těch je po celé naší republice hned několik. Jedna probíhá například Třebíči, dále jí najdete v Příbrami a samozřejmě také v Praze, Brně Plzni a řadě dalších velkých měst.

Kdo má rád hrady a zámky, může využít unikátních vánočních prohlídek, které probudí prostory těchto objektů z jejich zimního spánku a návštěvníci se leckdy díky nim podívají na místa, která nejsou během sezóny dostupná, a navíc okusí jejich atmosféru v zimně, pro lepší představu, jak se asi tehdejším obyvatelům žilo.

Unikátní prohlídky chystá také Letiště Václava Havla. Pokud jste častým cestujícím, a vždy vás zajímalo jak funguje i zákulisí letiště, nyní máte až do Silvestra jedinečnou šanci nahlédnout pod pokličku a podívat se, jak letiště funguje v zimních měsících.

Když už jsme u té zimy, tak její kouzlení s pomocí lidské ruky budete moci obdivovat v Plzni, kde bude vystavena unikátní výstava ledových soch, které budou k nalezení ve sklepích tamního pivovaru, který dokáže udržet sochy v chladu i během letošní teplé zimy.

Jste-li milovníkem zvířat, pak určitě zavítejte na některé z trhů, kde mají často živé betlémy spolu se zvířátky. Zároveň si ale můžete zajít do některé ze Zoologických zahrad. Letošní teplá zima totiž zvířátka ještě zcela nezahnala do teplých přístřešků, a tak si i nyní můžete prohlédnou žirafy či slony.

A pokud nejste milovníky zimy, ale dáváte přednost teplíčku, pak zajděte do některé z botanických zahrad a chvilku setrvejte v tropickém oddělení, kde se vám prohřejí všechny vaše kosti.

O Vojta

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …