Domů / Doporučujeme / Jak funguje fotopast

Jak funguje fotopast

Fotopast není žádnou novinkou na trhu. První fotopasti sloužili především k zachycení divoké zvěře, ale jejich vysoká pořizovací cena, nenašla cestu do soukromého sektoru. Ve většině případu se fotopasti používali jen pro vědecké účely. S vývojem technologií a digitalizaci fotografického průmyslu, se digitální fotopasti dostávají do cenově dostupných hladin. Jejich pořízení není tak nákladné a kvalita šla přitom nahoru. Dnes však fotopasti neslouží jen k focení divoké zvěře, ale například i k ochraně majetku.

Pro koho je fotopast vhodná

Jak již bylo řečeno. První fotopasti byly určeny pro vědce, kteří sbírali důkazy o výskytu vzácné zvěře. Společně s digitalizací fotopastí, se trh rozšířil i o myslivce, dobrodruhy, fotografy a jedince, kteří chtějí ochránit svůj majetek.

Princip fungování fotopasti je velmi jednouchý

Fotopast umístíme na místo, kde předpokládáme výskyt zvířete nebo je to skvělý výchozí bod pro ochranu majetku. Každá fotopast má čidlo pohybu, které spustí závěrku jednoduchého „digitálu“, který je vestavěný do praktické krabičky. Po pořízení snímků, je můžete stáhnout do počítače a zjistit, kdo vás navštívil. Většina fotopastí používá tzv. PIR čidlo, které je známé také jako infračervené pohybové čidlo. U různých modelů a kategorií se setkáte s jinou úrovní kvality čidla (možnosti nastavení, dosah).

Většina moderních fotopastí je vybavena pro focení za tmy. Takové fotopasti obsahují neviditelný záblesk (pomocí infračervených diod). Noční focení za pomocí infračervených diod je tu z praktického důvodu. Nikdo si nevšimne pořízení fotografie, jako pomocí klasického blesku. Zvíře ani zloděj netuší, že byli zpozorováni a fotopast pořídila snímek. Fotografie pořízené za tmy, jsou však černobílé. Záběry z fotopasti pak můžete kombinovat pomocí fotografií nebo videa. Záleží však na kvalitě samotného zařízení, jak moc kvalitní jsou výsledné záběry.

O Makawiel

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …